Čo kúpiť pre dieťa do školy?

Povedzme, že som nebola nadšená, keď som sa dozvedela, že predškolská výchova mojej dcéry bola menej ako týždeň pred začiatkom škôlky. Ako organizovaná mama potrebujem viac ako týždeň na to, aby som získala správne zásoby, ktoré moje dieťa potrebuje, aby úspešne mohlo začať so školským rokom.

A tak to začalo, moja snaha určiť, čo by malo byť na mojom nákupnom zozname pre dieťa, ktoré ide späť do škôlky. Spýtala som sa priateľov na Facebooku a mamičiek, ktoré minulý rok poslali svoje deti do škôlky, čo si myslia, že by malo byť zahrnuté do nášho nákupného zoznamu (meilleur lisseur cheveux).

Okrem nového oblečenia a spodnej bielizne, dažďového kabáta a topánok, bundy, tenisiek a topánok, tu je prvých 12 vecí, na ktoré sme prišli.

1. Batoh

Zatiaľ čo robia menšie batohy navrhnuté špeciálne pre predškolákov, všeobecný konsenzus je, že sú príliš malé. Namiesto toho sa rozhodnite pre batoh malého rozmeru.

2. Obedový box

Obedové boxy sú veľmi dobrou vecou. Box by mal byť nehrdzavejúcej ocele, ktorý má tašku na prenášanie, ktorá môže byť vybavená ľadovým balíkom, fľašou s vodou a občerstvením.

3. Mraziaci balík

Ak chcete udržať obed v pohode, rozhodli sme sa pre balík na ľad, pretože sa dobre hodí k boxu. Vyberte si balenie na ľad, ktoré sa ľahko hodí na obedový box, ktorý budete používať.

4. Fľaša na vodu

Jednoduchá fľaša s opakovane použiteľnou vložkou bola nutnosťou, ktorú musíte jednoducho mať na školskom nákupnom zozname predškoláka.

5. Spací vak alebo deka a vankúš

Väčšina škôlok má povinný čas odpočinku. Niektoré škôlky poskytujú každému dieťaťu spací vak a vankúš. Ostatné školy vyžadujú, aby si deti priniesli svoje vlastné. Rozhodli sme sa pre veľkosť, ktorá zodpovedá prikrývke a vankúšu, ktorý sme mali doma, ktorý nebol používaný.

6. Papuče

Či už si vyberiete moderné alebo tradičné papuče, väčšina predškolských zariadení bude vyžadovať, aby vaše dieťa nosilo niečo okrem ponožiek na nohách počas hodiny v triede.

7. Dezinfekcia na ruky

Ručné dezinfekčné prostriedky sa dostali do nákupného zoznamu všetkých predškolákov. V skutočnosti je to často položka, ktorú učitelia vyžadujú od detí, pretože nie vždy je daná škôlka vybavená týmto prostriedkom.

8. Plienky

Ak vaša predškoláčka nosí v priebehu spánku plienky, bude ich potrebovať aj pre oddych v škôlke.

9. Utierky

Mokré utierky sú skvelé pre deti, ktoré sa učia v predškolskom zariadení alebo jednoducho ich majú po ruke, aby si utreli lepkavé ruky v momente upozornenia.

10. Leukoplast

Jednotlivé balenia leukoplastov sú nevyhnutnosťou pre predškolákov. Pre ľahký prístup hoďte do batohu jeden alebo dva (mini seche cheveux de voyage).

11. Oblečenie na prezlečenie

Deti sa zašpinia chaoticky rýchlo. Pre sezónu je nevyhnutná primeraná zmena oblečenia. Bez ohľadu na to, či má nehodu alebo sa sama zafarbí, prezlieka sa oblečenie. Zvážte ich balenie do vrecka tak, aby sa špinavé oblečenie mohlo ľahko zabaliť do vaku podľa potreby.

12. Štítky

Tieto sú populárnou voľbou medzi predškolskými mamičkami na označovanie ich predškolského odevu, búnd a osobných vecí. Zatiaľ čo môžete používať staromódny nástroj fixky na označenie vecí, ak sa rozhodnete, zadajte priezvisko dieťaťa.

Okrem týchto položiek na mojom zozname budete potrebovať aj veci, ktoré špecifikuje váš učiteľ dieťaťa. Tie môžu zahŕňať lepidlo, ceruzky, gumy, pastelky, pásky a nožnice.